Gra

Gra "Otwarcie być ze sobą"

    Gra „Otwarcie być ze sobą” dobrze sprawdza się w pracy
z rodziną, czy z grupą nieznanych sobie osób, podczas budowania relacji w grupach samopomocowych, terapii. Celem gry w pracy
z rodziną, bliskimi jest zainicjowanie wspólnych działań, które dają radość i angażują do bycia ze sobą. Jest też świetnym sposobem dla wszystkich na spędzenie czasu i zabawę, a czasem „bezpieczną” możliwością,  na  rozpoczęcie i zainicjowanie rozmowy.  

    Składa się z kart z pytaniami i ilustracjami. Pytania dotyczą najróżniejszych życiowych problemów i mają na celu pobudzenie do rozmowy o doświadczeniach życiowych, emocjach, czy przemijalności. W tej grze nie ma wygranych ani przegranych – zwycięstwem jest otwarcie się na drugą osobę. Gra składa się
z trzech talii: Wzajemne poznanie, Emocje i Głębia życia. Gracze sami decydują jakimi taliami chcą zagrać i na które pytania odpowiadać.

    Pytania w grze ułożone są przez osoby z doświadczeniem
w pracy z osobami starszymi lub dotkniętymi poważnymi chorobami. Dobrane są w taki sposób, by bez nacisku i bez wywierania presji zachęcać do szczerej rozmowy.

    Podzielone zostały tak, by uczestnicy mogli wybrać poziom ich głębi, w zależności np. od tego z kim grają (z dzieckiem czy osobą dorosłą) i o jakim stopniu trudności tematy chcą poruszać.
To nie przesłuchanie ani zabawa w psychoterapię. Każdy gracz losuje pytanie dla siebie zyskując możliwość lepszego poznania swoich własnych emocji, ale także poznania uczuć współgraczy. Gra uczy komunikować asertywnie o swoich potrzebach i uczuciach.

    Kup grę: https://dottka.pl/product/otwarcie-byc-ze-soba/

Chcesz skorzystać z możliwości samodzielnego użycia skróconej wersji gry „Otwarcie. Być ze sobą”?